RKS MECHANIK ZNÓW BEZ PUNKTÓW

strykow

W 35 kolejce IV ligi łódzkiej piłkarze RKS Mechanik Radomsko ponieśli drugą z rzędu porażkę. Po domowej wpadce z Andrespolią 0-1, takim samym wynikiem zakończyło się sobotnie spotkanie ze Zjednczonymi Stryków.  Zjednoczeni przystąpili do spotkania bez kilku podstawowych zawodników. Od samego początku gospodarze cofnęli się na swoją połowę, zmuszając RKS do ataku pozycyjnego. Goście długo rozgrywali piłkę na własnej połowie, lecz większość ich akcji kończyła się przed polem karnym Zjednoczonych. W pierwszej połowie jedyną sytuację dla gości miał Wiktor Majewski, który strzałem czubkiem buta był bardzo bliski wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie, jednak piłka nieznacznie minęła słupek. Po przerwie mecz miał podobny przebieg. Niestety dla Radomszczan w 62 minucie Zjednoczeni wyprowadzili błyskawiczną kontrę. Zawodnik gospodarzy od połowy boiska popędził na bramkę RKS i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Radomszczanie do końca meczu próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak ich akcje nie przekładały się na groźne sytuacje pod bramką Zjednoczonych. Jedyny celny strzał oddał sprzed pola karnego Tomasz Walioszczyk, jednak lekko uderzoną piłkę bez problemu złapał bramkarz.

RKS Mechanik po tej kolejce pozostał na 10 miejscu w tabeli, lecz zmiejszyła się znacznie przewaga nad drużynami walczącymi o utrzymanie. Piłkarze Artura Kowalskiego w następnej kolejce muszą zdobyć punkty z Borutą Zgierz, gdyż w przeciwnym wypadku radomszczanom zacznie zaglądać w oczy widmo spadku z IV ligi.

35 kolejka IV ligi łódzkiej  28.05.2016 godz 13 00

Zjednoczeni Stryków - RKS Mechanik Radomsko 1-0(0-0)

bramka: Chmielewski 62 min

Skład RKS: Rudak - Dryja, Michalski, Perliński, Nowak (68' Szymczak) - Kowalski, Krawczykowski, Frączyk (75' Piasecki), Tazbir (76' Królik), Majewski ż(86' Majchrzak) - Walioszczyk