naglowek2

jextensions

GODNE POŻEGNANIE SEZONU

widzew2

W ostatnim meczu sezonu w IV lidze łódzkiej RKS Mechanik grał z niepokonanym w tej rundzie Widzewem Łódź. Radomszczanie byłi gospodarzami tego spotkania, jednak mecz odbył się w Łodzi, na stadionie SMS. Widzewiacy już przed tą kolejką zapewnili sobie awans do III ligi, a po spotkaniu zaplanowali przemarsz ulicami miasta i fetę z okazji wygrania ligi. W rundzie jesiennej piłkarze RKS wygrali w Łodzi 2-1 i również tym razem chcieli sprawić niespodziankę, jaką byłby każdy inny wynik niż zdecycowana wygrana Widzewa. Pod nieobecnośc trenera Artura Kowalskiego zespół RKS Mechanik poprowadził drugi trener - Tomasz Walioszczyk, który nie mógł skorzystać  z kontuzjowanego Wiktora Majewskiego oraz wykluczonego za żółte kartki Przemysława Socika. Widzew przystąpił do meczu w swoim najsilniejszym składzie. 

Mecz zgodnie z przewidywaniami rozpoczął się od ataków Widzewa. Piłkarze z Radomska grali niskim pressingiem, i będąc drużyną bardzo dobrze zorganizowaną i zdeterminowaną, nie pozwalali Widzewiakom na stworzenie stuprocentowych okazji bramkowych. W pierwszych kilkunastu minutach zawodnicy RKS nie potrafili przeprowadzić żadnej składnej akcji jednak z biegiem czasu starali się wyprowadzać kontrataki. W końcówce pierwszej połowy strzałami z dystansu bramkarza Widzewa próbowali zaskoczyć Przemysław Krawczykowski i Piotr Szymczak. 

W drugiej połowie Widzew jeszcze mocniej zaatakował. W 59 minucie radomszczanie zbyt krótko wybili piłkę, którą przejął Przemysław Rodak i silnym strzałem z dystansu w dolny róg zdobył pierwszą bramkę dla Widzewa. Wydawało się, że łodzianie pójdą za ciosem, jednak ku zdziwieniu dwutysięcznej widowni, po trzech minutach było 1-1. Błąd popełnił stoper Widzewa, którego niedokładne podanie przejął Jakub Tazbir. Pomocnik RKS podał na prawe skrzydło do Tomasza Walioszczyka, który zbiegł z piłką do środka i zdecydował się na strzał lewą nogą. Piłkę ręką w polu karnym odbił obrońca Widzewa, jednak nie było konieczności dyktowania rzutu karnego, gdyż do odbitej futbolówki dopadł Jakub Tazbir i pewnym strzałem pokonał bramkarza. 

Do końca spotkania Widzewiacy próbowali zdobyć zwycięskiego gola, jednak mądrze broniący się radomszczanie dowieźli korzystny wynik do końca spotkania. Mecz zakończył się sporą niespodzianką i niedosytem dla świętujących Widzewiaków. RKS Mechanik okazał się jedynym zespołem w lidze lepszym w dwumeczu od Widzewa !!! 

38 kolejka IV ligi łódzkiej 18.06.2016 godz 19:00 

RKS Mechanik Radomsko  - RTS Widzew Łódź 1-1 (0-0)

0-1 Przemysław Rodak - 59 min 

1-1 Jakub Tazbir - 62 min ( asysta Tomasz Walioszczyk )

Skład RKS: Rudak - Michalski, Perliński, Frączyk, Lewacki - Nowak ( 80' Dryja), Szymczak, Krawczykowski, Piasecki (61' Grabarczyk), Tazbir (86' Pisarek) - Walioszczyk (89' Szewczyk)

rezerwa: Rudak, Zieliński 

grający trener: Tomasz Walioszczyk 

Następny mecz

V liga okręg piotrkowski - 14. kolejka

marzec  2018

RKS RADOMSKO - GUKS Gorzkowice

Radomsko, Brzeźnicka 26

Ostatni mecz

V liga okręg piotrkowski - 12. kolejka

niedziela 12.11.2017 r. Lgota Wielka

Start Lgota Wielka 0-1 RKS RADOMSKO

bramka dla RKS: Bartłomiej Kondracki

                                                                                                                 

Skrócona Tabela V Liga

   SEZON 2017/2018

1 RKS RADOMSKO
2 Astoria Szczerców
3 Polonia Piotrków Trybunalski 
4 Włókniarz Moszczenica
5 Lechia II Tomaszów Mazowiecki
6 Czarni Rozprza
7 Świt Kamieńsk
8 MGKS Drzewica
9 GUKS Gorzkowice
10 Szczerbiec Wolbórz
11 Start Lgota Wielka
12 Zapał Krzętów
13 Kawaleria Tomaszów Mazowiecki